X
تبلیغات
رایتل

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل

برای این کار ابتدا برنامه اکسل را باز کنید. سپس بر روی فلش کوچکی که در سمت راست نوار ابزار دسترسی سریع قرار گرفته است کلیک کنید تا منوی کشویی زیر مجموعه های آن باز شود.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-1

حال از کادر باز شده، همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید گزینه …More Commands را انتخاب نمایید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-2

با باز شدن پنجره مربوط به تنظیمات نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar) و در قسمت بالای این پنجره با گزینه ای با عنوان : Choose commands from مواجه خواهید شد. دز قسمت زیر این گزینه فیلدی قرار گرفته است که شما باید بر روی فلش کوچک کناری این فیلد کلیک کرده و با باز شدن کادر کشویی زیر مجموعه های آن گزینه Commands Note in the Ribbon را انتخاب کنید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-3

در پنجره زیرین این فیلد، لیستی از برنامه های موجود در محیط انتخابی به همراه آیکون های آنها نمایش داده خواهد شد. حال شما باید از این کادر ماشین حساب (Calculator) را یافته و با کلیک بر روی آن، آن را در وضعیت انتخابی قرار دهید. در نهایت بر روی گزینه Add کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-4

با انجام این کار آیکون و نام برنامه در کادر سمت راست ظاهر خواهد شد که این نشانه ای از انجام موفقیت آمیز عمل قرار گیری ماشین حساب ویندوز در نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar) نرم افزار اکسل خواهد بود. حال با کلیک نهایی بر روی دکمه OK (که در پایین این پنجره قرار گرفته است) کار به پایان خواهد رسید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-5

پس از انجام این مراحل، ایکون ماشین حساب (Calculator) در نوار ابزار دسترسی سریع گنجانده خواهد شد که در تصویر زیر آن را مشاهده میکند.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-6

کافیست که در مواقع نیاز بروی این آیکون کلیک کرده تا براحتی و بدون خارج شدن از محیط برنامه ، ماشین حساب ویندوز در اختیاز شما قرار گیرد.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-7

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد